План культурно-масових заходів на 2018 р

Пільгові категорії громадян, які відвідують музей безкоштовно:

На безкоштовне відвідування експозиції музею (за виключенням комерційних виставок та заходів) мають право наступні категорії відвідувачів, за наявності документа, що посвідчує пільговий статус особи:

— працівники музеїв України;

— художники, члени Національної спілки художників України;

— студенти профільних художніх спеціальностей («Образотворче мистецтво», « Дизайн»);

— діти до 7 років, діти з багатодітних сімей;

— діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування(вихованці інтернатів);

— інваліди І-ІІІ групи, діти – інваліди;

— ветерани Великої Вітчизняної війни;

— учасники бойових дій;

— біженці та особи, які потребують додаткового захисту.

(ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від  22.12.1995р.№ 3551-ХІІ,зі змінами до закону від 07.04.2015р.№291-VІІІ; «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» 12.03.1991р.№875 -ХІІ; « Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005р. №234 –ІХ, з останніми змінами  від 04.07.2013р.)

Вищезазначені категорії відвідувачів мають право на безкоштовне відвідування всіх музейних виставок та заходів (крім комерційних), а також на лекційне та екскурсійне обслуговування за попереднім замовленням. Такі категорії відвідувачів, як діти, студенти, пенсіонери відвідують музей за пільговою ціною (вартість пільгового квитка — 10 грн., екскурсійне обслуговування — 30грн.). Пропонуємо наступні екскурсії та лекції для всіх вікових категорій.

Тематичні інтерактивні екскурсії:

Нетрадиційні музейні екскурсії дозволяють відвідувачам  різного віку відкрити для себе унікальні можливості музейного простору. Популярна форма викладання допоможе легко і невимушено засвоювати матеріал:

• Оглядова екскурсія-квест «Знайди відгадку серед картин» для маленьких відвідувачів
  • Ексклюзивна екскурсія на музейну башту «Подорож у колиску часу» для старшого шкільного віку та студентів. Знайомство з архітектурними особливостями та історією музею — символу міста та пам’яткою архітектури початку ХХ ст.

Музейні уроки (для школярів молодшого віку):

Дають можливість не тільки ближче познайомитись з творами музейної колекції, художніми традиціями різних народів, але й виконати творче завдання у стилістиці оригіналу (малюнок, ескіз, витинанка):

• Декоративний розпис на папері Мистецтво Херсонщини
  • Антична традиція у часі: міфи та легенди
  • Музеї світу. Музей та його дім
  • Димківська іграшка у зібранні музею

Види і жанри мистецтва (для середнього та старшого шкільного віку):

Заняття створюють уяву про різноманіття видів і жанрів образотворчого мистецтва у його історичному розвитку. В якості зразків використовуються твори з музейної колекції та слайд-шоу, яке презентує художні шедеври світу. Учні закріплять матеріал, виконуючи нескладні творчі завдання (замальовки):

• Архітектура як вид мистецтва
  • Графіка як вид мистецтва
  • Живопис як вид мистецтва
  • Квест з віршами та загадками
  • Мариністичний живопис
  • Скульптура як вид мистецтва. Тематична екскурсія по музейній експозиції
  • Музейна гра «Виставковий турнір» — учні знайомляться з творами колекції та «відкривають» власні виставки
  • Кераміка. Знайомство зі зразками античної кераміки.

Сучасне мистецтво (для усіх вікових категорій):

Лекції даного курсу допомагають зрозуміти течії та напрямки розвитку світової художньої культури кінця ХІХ — ХХ століть. Розглядаючи роботи відомих художників, учні навчаться розуміти та аналізувати твори сучасного мистецтва:

• Імпресіонізм
  • Мистецтво експресіонізму
  • Поль Сезан та його послідовники
  • Фовізм — мистецтво «диких»
  • Наївне мистецтво
  • «Кубізм. Творчість Пабло Пікассо»

Програма патріотичного виховання (для усіх вікових категорій):

• Життя та творчість Олексія Шовкуненка
  • Православна ікона. Історія та традиції
  • Історична тема в українському живописі
  • Художня освіта в Україні
  • Школа Миколи Мурашка
  • Михайло Жук та український модерн
  • Творчість Георгія Нарбута
  • Український авангард. Основні напрями
  • Чарівниця української природи Катерина Білокур
  • Нові назви вулиць Херсона. Творчість Володимира Баранова-Россіне
  • Юхим Михайлів — «український Чурльоніс»
  • Митці Херсонщини
  • «Розстріляне відродження»: Михайло Бойчук та його школа

План культурно-масових заходів Херсонського обласного художнього музею ім.О.О.Шовкуненка

на різдвяно-новорічні свята

Дні відкритих дверей:

6   грудня — до Дня збройних сил України;

17 грудня — до Дня Святого Миколая.

План заходів для дітей на Грудень-Січень (для всіх бажаючих за замовленням):

Дитяча екскурсія-квест по виставці ікон з колекції музею «Моя молитва нехай лине…»;

Дитяча екскурсія-квест по виставці «Зима» з циклу «Пори року»;

Лекція по іконостасу на базі виставки «Моя молитва нехай лине…»;

Тематичне заняття «Від Святого Миколая до Санта Клауса. Бесіда про історію ялинкових прикрас  та Різдвяних листівок».

План заходів для дорослих:

15 грудня о 12:00 — відкрита оглядова екскурсія музеєм до Дня св.Миколая;

23 грудня о 13:00 — Дискусійний кіноклуб Різдвяної тематики. Вхід вільний!

Грудень-Січень (для всіх бажаючих за замовленням)

Лекція «Християнство у Північному Причорномр’ї.  Св.Андрій Первозваний. Історія українських перекладів Біблії»;

Лекція «Різдво в іконописі та релігійному живописі».

Телефон для замовлення екскурсії або лекції: (0552)49-31-64, 49-30-12