День народження. Музею – 35 рокiв

27. 05. 2013 музей відзначив свій 35 день народження. Це важлива, резонансна подія для всієї Херсонщини. До цієї славної дати сучасні митці Херсонщини, Криму, Києва, Донецька, Одеси, живописці і графіки, майстри прикладного мистецтва, скульптори передали до нашої колекції понад 3200 робіт (загалом сьогодні музейна збірка нараховує понад 11 000 творів мистецтва). Важливий внесок у справу поповнення музейних фондів також зробили: Дирекція художніх виставок Міністерства культури України, київська приватна галерея мистецтв «Коло», музейні працівники. Така увага до музею свідчить про високий престиж нашого закладу, як культурного центру південного регіону.

Результатом спільної наполегливої праці художників, музейних працівників та спонсорів стала виставка «Дари до ювілею», яка репрезентує в панорамному обсязі сучасне мистецтво України, різноманітне за видами та жанрами, технічними засобами, світосприйняттям та художніми інтонаціями. Твори усіх митців відзначаються професійністю виконання, індивідуальністю трактовки, складністю світобачення. Для усіх авторів, учасників виставки було підготовлено буклети.

На урочистостях у музеї взяли участь: заступник губернатора Херсонської області Ганна Понамаренко, в.о. мера міста Зоя Бережна, начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації Ірина Корольова, начальник управління освіти та науки Херсонської облдержадміністрації Андрій Яценко, декан факультету культури та мистецтв ХДУ Микола Левченко та інші поважні гості.

До дня народжнення музею провідні студенти ХДУ та музиканти і співаки Херсонщини підготували музичний подарунок. Перед парадним входом до музею відбувся урочистий перфоманс. Дами та кавалери в костюмах початку ХХ ст. танцювали перед будинком музею, який сто років тому належав Херсонській Міській Думі.

У концерті взяли участь:

  • Заслужений артист України, лауреат республіканських конкурсів Олександр Гоноболін.
  • Народна артистка України, лауреат міжнародних конкурсів Наталя Лелека.
  • Лауреат міжнародних конкурсів Інна Кисєльнікова.
  • Народний артист України, лауреат конкурсу ім. М. І. Глінки Харіс Ширинський.
  • Струнний квартет «Пори року».

Leave a comment