До 25-ї річниці незалежності України

Виставковий проект “Різнобарвна Україна”

Херсонський обласний художній музей ім.О.О.Шовкуненка презентує новий виставковий проект «Різнобарвна Україна», який складається з трьох окремих виставок: «Українське мистецтво ХІХ – поч. ХХ ст», «Сучасне українське мистецтво» (обидві – з фондів музею) та персональна виставка херсонської мисткині Ганни Гладченко під назвою «Мої вишиванки тобі, Україно!».

Українське мистецтво у колекції музею

На виставці представлені кращі твори відомих українських художників ХІХ–ХХІ ст., що увійшли до золотої скарбниці національної художньої спадщини та являються гордістю музейної колекції. Серед славетних імен такі класики українського мистецтва як Костянтин Трутовський, який продовжував традиції відображення народного життя, закладені ще Тарасом Шевченком у живописі, Опанас Рокачевський – представник пізнього академізму,  Костянтин Крижицький – один з кращих вихованців Київської рисувальної школи, послідовник Архипа Куїнджи і майстер реалістичного пейзажу, Михайло Ткаченко – харківський живописець-пейзажист. Цікавий штрих у виставку вносить твір представника стиля модерн, українського художника польського походження Вильгельма Котарбинського.

Плеяду майстрів сучасного українського мистецтва презентують твори народних художників СРСР: уродженця Херсону – Олексія Шовкуненка, Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка, заслуженого художника України Тамари Хитрової, народного художника України, відомого одеського майстра Костянтина Ломикіна, представників Закарпаття – священика-художника о.Ласло Пушкаша та Золтана Шолтеса, провідних майстрів сучасного мистецтва Київщини – Олени Придувалової, Олександра Апполонова, Сергія Вовка тощо.