“Мамайчуки”

Вперше в Херсоні в залах музею до Дня Українського козацтва та Дня захисника України було презентовано відомий в Україні виставковий проект широкого громадського звучання – «Мамайчуки. Погляд поза часом», автором якого виступає Народний художник України – Анатолій Іванович Мельник.

01

 

В експозиції музею зібрано понад 40 живописних робіт художника — величезні монументальні полотна з самобутніми гостро-соціальними сюжетними композиціями, панорамні пейзажі, декоративні квіткові мотиви. Герої картин Анатолія Мельника — «Мамайчуки» — це сьогоднішні українці, нащадки відомого козака Мамая, без прикрас, як їх відчуває автор.

Від імені мистецького фонду “Артанія” Анатолій Мельник передав до музею, а також подарував бібліотекам і вищим навчальним закладам міста комплекти художніх альбомів та журналів.

02

Привітати автора та гостей виставки прийшло багато почесних гостей, серед яких голова Херсонської обласної державної адміністрації Путілов А.С., перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Січова В.І., начальник управління культури обласної державної адміністрації Думинська С.В.

03

З промовою про особливості художнього бачення художника виступив головний редактор журналу «Образотворче мистецтво»,доктор мистецтвознавства, академік Національної академії мистецтв України, О.К. Федорук, який разом з автором виставки приїхав до Херсону з Києва.

04

Святкову атмосферу виставки допомогли створити члени клубу історичної реконструкції «Славні Лицарі Великого Степу» в костюмах запорозьких козаків зразку XVII ст. та представники козацького руху на Херсонщині, які показали фрагмент свого шоу з шаблями. Доповненням до експозиції стала інсталяція за участі Євгена Вітрука в костюмі українського кобзаря.

Спеціальними гостями були сучасні українські лицарі — військовослужбовці військових частин та прикордонних військ Херсонщини, учасники бойових дій на сході України.

Вернісаж відвбувся за участю художників — членів Національної спілки художників України, викладачів та студентів херсонських ВНЗ, творчої молоді міста, кореспондентів херсонських ЗМІ.