Поетичні читання у музеї. Іван Драч

18 листопада у Херсонському обласному художньому музеї ім. О.О. Шовкуненка відбулася зустріч з класиком сучасної української літератури, визначним поетом, сценаристом, драматургом, перекладачем, державним і громадським діячем, лауреатом державної премії ім.Т.Г.Шевченка, Героєм України — Іваном Федоровичем Драчем.

drach1

До Херсону Іван Федорович завітав разом із своїм другом, Народним художником України, Анатолієм Мельником, котрий місяць тому презентував у музеї свій виставковий проект «Мамайчуки. Погляд поза часом» — у залі цієї виставки і розпочалася зустріч. Слово для привітання Івана Драча та Анатолія Мельника взяла почесна гостя музею Валентина Іванівна Січова, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

drach2

Поетичний вечір розпочався з прес-конференції.  Поет розповів, що це не перший його візит до нашого міста — з Херсоном його пов’язують дружні стосунки з багатьма місцевими літераторами.

drach3

У концертному залі музею відбулися поетичні читання Івана Драча. Схучачі змогли насолодитись віршами нової збірки «Сатирикон: PRO I CONTRA» та вже добре відомими творами у виконанні самого автора.

drach4

Окрім цього Іван Федорович залюбки відповідав на питання присутніх у залі, згадував свою співпрацю з цілою плеядою видатних діячів, що творили та продовжують створювати сучасну українську культуру, таких як Ліна Костенко, Сергій Параджанов та багато інших.

drach5

На завершення вечору, всі бажаючі мали змогу отримати автограф від улюбленого поета. Поетичні читання відвідали члени Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України, науковці, викладачі, бібліотекарі міста, студенти факультету філології та журналістики Херсонського Державного університету, студенти Херсонського училища культури та учні Таврійського ліцею мистецтв та інші. Щоб розмістити усіх гостей, було відкрито старовинну галерею над концертним залом музею.

drach6