Торжество Православ’я

Вперше в Херсоні 2 березня ми відкрили виставку ікон іконописної майстерні “Небо на землі” під керівництвом отця Сергія Павелко. В експозиції репрезентовано 89 ікон з творчої майстерні, над якими працювало сім художників. Твори дають уяву про розвиток іконописної традиції протягом декількох століть, про вплив історичних стилів на іконографію та стилістику ікони.

Поруч з авторськими інтерпретаціями усталених зразків візантийського та давньоруського стилю знаходяться ікони, які виконані в традиціях українського іконопису більш пізнього історичного періоду. Крім ікон, які виконані темперними фарбами на дерев’яній основі, на виставці можна було побачити цікаві мініатюри на камені. Значну увагу привернув столик з фарбами та мистецьким приладдям іконописця.

Виставку відкрив предстоятель Української Православної церкви Московського Патріархату, Архієпископ Херсонський і Таврійський Владика Іоанн, слово мали: директор музею Аліна Доценко, мер Херсону Володимир Сальдо та організатор виставки отець Сергій (Павелко). Генеральним спонсором проекту виступив директор “Оригінал-Авто” Юрій Рожков.

Серед присутніх гостей були народні депутати, священники, журналісти, художники і поети, представники херсонських вузів та просто відвідувачі. Під час проведення вернісажу з музикальними мініатюрами виступив Херсонський струнний квартет під керівництвом Тетяни Вазіної.

Біля скорботного образу “Цар Слави” було запалено свічки.

Leave a comment