Розгадана таємниця «Портрету молодої дівчини»

Скульптуру «Портрет молодої дівчини» створено в Італії, і за сотню років їй довелось чимало пережити на свій вік. Іноді твори мистецтва, змінивши не одну приватну колекцію, потрапляють до музею без вказання авторства. Ось такою і була ця робота. Але декілька років тому її авторство нарешті було музеєм встановлено.

Довгий час музей не міг знайти інформації про автора, але часи змінюються, і доступних даних стає все більше. Так було виявлено, що автором твору є італійський скульптор Еміліо Фіасчі. Еміліо П. Фіасчі народився у місті Вольтерра в Італії у 1858 році. Він навчався в Академії витончених мистецтв у Флоренції (1883-1885) і продовжував традиції флорентійських скульпторів, які працювали з каррарським мармуром. Фіасчі спеціалізувався на виготовлені портретних бюстів. Комуна Вольтерри доручила йому створити бюст Маріо Річчареллі (культурного діяча міста). Також майстер виготовляв алегоричні твори і скульптури в дусі античності. Для скульптур Фіасчі характерні увага до деталей, тонке відчуття композиційного цілого, якого досягають тільки надзвичайно обдаровані скульптори. Помер майстер у 1941 році.

Еміліо Фіасчі. Портрет молодої дівчини

Давайте розглянемо витончену та непросту техніку майстра у роботі зі складним матеріалом – мармуром. Перед нами погрудне зображення молодої гордовитої дівчини з довгим кучерявим волоссям, що зібране на потилиці та зав’язане великим бантом; на маківці — прямокутна декоративна сітка. Вона одягнена у італійський жіночий костюм XV ст.: сукня з квадратним вирізом декольте, прикрашена орнаментом. На шиї — підвіска у вигляді крилатого лева з книгою (герб Венеціанської республіки). Зустрівшись з нею на виставці, придивіться до неї краще: ті, хто її бачив, говорять, що можна відчути, як ця кам’яна дівчина дихає.

А те, як ця венеційська красуня прибула до Херсону, можливо, ми ще з’ясуємо.