«Сцена в шинку» Кшиштофа Любенецького

Польське мистецтво в колекції музею представляє картина художника Кшиштофа Любенецького (1659-1729) під назвою «Сцена в шинку».

Кшиштоф Любенецький народився в місті Щецині у 1659 р. в родині польського історика, теолога, письменника і астронома Станіслава Любенецького. У 1667 році він переїхав до Амстердаму навчатися живопису у майстерні голландського художника Андріана Бекера. В цьому місті Любинецький працював протягом всього життя. Головними напрямками його творчості стало створення портретів та жанрових сцен у голландському дусі. Любенецький писав вельмож, представників духовенства та членів їх родин, простих міщан, а також релігійні сцени.

Кшиштоф Любнецький. Сцена в шинку

Картина «Сцена в шинку» з колекції музею — це яскравий приклад жанрової композиції в стилі представника живопису «малих голландців» XVII ст. — Яна Стена. Так само, як і його відомий попередник, Кшиштоф Любенецький висловлює своє негативне ставлення до події, правдиво зображаючи непривабливу сцену поводження веселої компанії в шинку і навіть посилюючи сатиричні характеристики своїх персонажів. Картина має невеликий формат та темний, «музейний» колорит, що було властивим для того часу, і експонується на виставці «Західноєвропейське мистецтво в колекції музею».