Виставка “Дивосвіт Марії Приймаченко”

20 травня вперше в Херсоні до Міжнародного дня музеїв та Дня Європи в України було презентовано широко відомий в Україні виставковий проект – «Дивосвіт Марії Приймаченко», який було реалізовано завдяки ініціативі народного художника України Анатолія Івановича Мельника та Мистецького фонду «Артанія» (м. Київ) на чолі з Петром Івановичем Багрієм.

Експозицію складають 55 оригінальних творів всесвітньо відомої майстрині, народної художниці України, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка Марії Оксентіївни Приймаченко, які надані з приватних колекцій України.

Новое изображение

Привітати відвідувачів виставки прийшло багато почесних гостей, серед яких перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентина Іванівна Січова, заступник  голови Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Стефанович Бутрій. На вернісаж завітали іноземні гості — представники латвійського дипломатичного корпусу на чолі з Юрісом Пойкансом, Надзвичайним та Повноважним послом Латвійської республіки в Україні.

Новое изображение-1

Гості музею не залишились байдужими до яскравої живописної графіки Марії Приймаченко. Творчість художниці  відносять до такого популярного напрямку сучасного мистецтва як наїв. Дивовижний світ образів, породжених щирою дитячою фантазією та безпосередністю світосприйняття, органічно поєднується з багатовіковими традиціями українського народного мистецтва. Яскраві фарби, контрастні поєднання кольорів, характерні орнаментальні мотиви та художні прийоми народного розпису — все це притаманно для її творчості.

Новое изображение-2

Святкову атмосферу на вернісажі допоміг створити ансамбль бандуристів Херсонського музичного училища під керівництвом  заслуженого працівника культури України Наталії Петрівни Мазур.

Вернісаж відбувся за участі художників — членів Національної спілки художників України, викладачів та студентів херсонських ВНЗ, творчої молоді міста, кореспондентів херсонських ЗМІ. Захід відвідало близько 150 осіб.

Херсонці та гості міста зможуть побачити виставку протягом наступних двох місяців.