#MuseumMomentsMW
Вернісажі, наукові конференції, екскурсії, лекції — це те, що бачать відвідувачі. Підготовка експозицій, наукова робота, спілкування з журналістами — те, що залишається «за кадром». Все це і є музейні моменти. Але ми вирішили розповісти не про те, що було, а про те, що буде. Про ті виставки, відкриттю яких завадив карантин, але про які ми розповідали вам у соцмережах, репрезентуючи їх віртуально.
Для нас з вами це найочікуваніші музейні моменти!
25 березня мала б відкритися виставка «Багатоликий Ізраїль» – сонячна, фактурна, гаряча, вибухово кольорова, адже створена під сонцем далекої Святої Землі.
Об’єднання професійних художників Ізраїлю зробило щедрий дар Херсонському обласному художньому музею – 39 творів живопису і графіки (ксилографія, акварель). І присвятило цей дар 135-річчю від дня народження Олексія Олексійовича Шовкуненка, який ми відмічали минулого року (передача творів розпочалась ще минулого року). До речі, присвятити проект 135-річчю від дня народження Шовкуненка запропонувала кураторка виставки Галина Подольська: «Художник приголомшливий. До такого рости-недорости за майстерністю, але данина поваги зі Святої Землі — добрий знак пам’яті».
2 квітня, у День розповсюдження інформації про проблеми аутизму, планувалось відкрити виставку малюнків дітей з аутизмом під назвою «Країна кольорових пазлів». І це невипадково, адже в Херсонському художньому музеї півтора роки відбувався освітній проект «Музейна педагогіка для дітей з аутизмом». На музейних заняттях діти долучалися до знайомства з мистецтвом через виставки, а також виконували творчі завдання з дрібної моторики. Відкриття експозиції мало б стати (і обов’язково стане!) продовженням цього проекту. Адже діти надзвичайно талановиті, з більшістю юних художників працює педагог Ганна Файнштейн. Їхні надзвичайні щирі роботи вражають і ще раз доводять, що дитина з аутизмом може створити справжню картину – щиру і багатогранну!
22 квітня ми чекали на відкриття персональної виставки херсонської художниці Ольги Бринцевої «Життя прекрасне!». Пані Ольга, член Херсонської обласної організації Національної спілки художників України, перш за все відома як художник по текстилю, гобелен і батик в її виконанні вбирають в себе не тільки гармонійні вишукані кольори, які обирає майстриня, а й навіть звуки й аромати навколишнього світу. Також буде представлений живопис мисткині. Зараз Ольга Бринцева багато подорожує по світу, і «занотовує» свої враження на полотнах. Краса і велич природних ландшафтів, романтика європейської урбаністики, релігійні образи – весь цей спектр художніх мотивів захоплює Ольгу, розбурхує її фантазію і спонукає до плідної творчості, яка не залишає байдужими глядачів.
І найголовніша частина музейних моментів — це відвідувачі, зустрічі з якими ми чекаємо з нетерпінням.