Давид Бурлюк та його сучасники
Наукова конференція
“ДАВИД БУРЛЮК ТА ЙОГО СУЧАСНИКИ”
1 листопада 2012 р. в музеї відбулася наукова конференція, присвячена 130-річчю від дня народження всесвітньо відомого художника, поета-футуриста, видавця, журналіста, критика – Давида Давидовича Бурлюка. Родина художника переїхала на Херсонщину ще на початку ХХ ст., і саме тут, у с. Чорнянці , де батько Давида працював управляючим маєтком графа Мордвинова, почався дебют у мистецтві групи російських кубофутуристів. Вони називали себе “гілейцями”.
На конференцію зібралися науковці херсонських музеїв та вузів, журналісти, дослідники українсько-російського авангарду. Серед учасників конференції були: кандидат історичних наук В.А. Ідаятов, аспірантка Державного Таврійського університету Ірина Кузьменко, краєзнавець, архітектор, член міжнародної організації ІКОМОС – Сергій Дяченко, завідуюча бібліографічним відділом обласної наукової бібліотеки ім. О.Гончара Ольга Лянзберг та інші.
Спеціально до дня відкриття конференції музейні співробітники приготували дві виставки. В залі, де проходила конференція, відкрилася камерна виставка оригіналів Давида Бурлюка. Було презентовано три роботи різних періодів його життя з колекцій Миколаївського обласного художнього музея ім. Верещагіна та збірок херсонських музеїв. В постійній експозиції музею відкрилася виставка творів російського мистецтва кінця ХІХ початку ХХ ст.
В коментарях до “Морської повісті” Давида Бурлюка прозвучало, що її сюжет та місце подій пов’язане з містом Скадовськ Херсонської області. Це стало справжнєю несподіванкою для слухачів.
Після проведеня слухань було організовано невеличкий концерт за підтримки квартету музикантів з камерного симфонічного оркестру “Гілея” та читання віршів херсонських поетів.