Борис Лавриненко. На Захід. З серії «По дорогам війни». Папір, олівець
Борис Лавриненко. Малин. Після страшного бомбування (з фронтового альбому). 1943. Тонований папір, вугілля, червоний олівець
У колекції Херсонського обласного художнього музею зберігаються 70 творів херсонського художника-фронтовика Бориса Івановича Лавриненка (1919-1985), які у свій час подарував сам автор, були передані Дирекцією художніх виставок України, а в 2016 р. майже половина з них були подаровані музею вдовою художника Ганною Іванівною Лавриненко і дочкою Валентиною Олегівною Плішко.
Борис Лавриненко. Політрук батальону майор Меркулов. 1945. Папір, олівець
Борис Іванович народився у 1918 р. в місті Конотопі Сумської області. У віці близько 20 років вступив до Київського художнього училища прикладного мистецтва (1938-1957). З початком війни пішов на фронт. З олівцем у руці пройшов всю війну простим солдатом, фіксуючи всі події, свідком яких був сам, у своїх фронтових малюнках. В них відображені бої за Київ, Краків, Прагу, Дрезден, Берлін, повсякденні військові будні. Особливий інтерес представляють портрети олівцем його бойових товаришів, виконані з великою правдивістю і щирою симпатією до цих людей.
Після війни Лавриненко деякий час працював у Конотопі, з 1965 р. переїхав на постійне проживання до Херсона. Працював в Херсонському художньому фонді, малював доки Херсонського суднобудівного заводу, будівництво Каховської ГЕС, рибрадгосп Генічеська. Брав участь в республіканських та обласних художніх виставках 1976, 1977, 1978, 1980 рр. У 1985 р. був рекомендований художником Костянтином Московченком до вступу в Національну спілку художників України. В цьому ж році Борис Лавриненко помер і був похований в Херсоні.
Борис Лавриненко. На переправу. 1984. Папір на картоні, гуаш, олівець
Роботи художника зберігаються також в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
Владислава Дяченко, мистецтвознавиця