Archive for Серпень, 2016

До 25-ї річниці незалежності України

Написано Vlada в . Опубликовано в Новини

Виставковий проект — “Різнобарвна Україна”

Херсонський обласний художній музей ім.О.О.Шовкуненка презентує новий виставковий проект «Різнобарвна Україна», який складається з трьох окремих виставок: «Українське мистецтво ХІХ – поч. ХХ ст», «Сучасне українське мистецтво» (обидві – з фондів музею) та персональна виставка херсонської мисткині Ганни Гладченко під назвою «Мої вишиванки тобі, Україно!».

Українське мистецтво у колекції музею

На виставці представлені кращі твори відомих українських художників ХІХ–ХХІ ст., що увійшли до золотої скарбниці національної художньої спадщини та являються гордістю музейної колекції. Серед славетних імен такі класики українського мистецтва як Костянтин Трутовський, який продовжував традиції відображення народного життя, закладені ще Тарасом Шевченком у живописі, Опанас Рокачевський – представник пізнього академізму,  Костянтин Крижицький – один з кращих вихованців Київської рисувальної школи, послідовник Архипа Куїнджи і майстер реалістичного пейзажу, Михайло Ткаченко – харківський живописець-пейзажист. Цікавий штрих у виставку вносить твір представника стиля модерн, українського художника польського походження Вильгельма Котарбинського.

Плеяду майстрів сучасного українського мистецтва презентують твори народних художників СРСР: уродженця Херсону – Олексія Шовкуненка, Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка, заслуженого художника України Тамари Хитрової, народного художника України, відомого одеського майстра Костянтина Ломикіна, представників Закарпаття – священика-художника о.Ласло Пушкаша та Золтана Шолтеса, провідних майстрів сучасного мистецтва Київщини – Олени Придувалової, Олександра Апполонова, Сергія Вовка тощо.

DSC_0058

DSC_0079

DSC_0065

 


Мої вишиванки тобі, Україно!

Написано Vlada в . Опубликовано в Новини

Перша персональна виставка у музеї!

Ганна Григорівна Гладченко народилася на Чернігівщині, закінчила Херсонський машинобудівний технікум, довгий час працювала на Суднобудівному заводі. Попри зайнятість, знаходила час для рукоділля, вишивала та шила одяг. Цією справою захоплювалася ще з дитинства, бо в родині це вміли всі. Після народження онука почала вишивати картини, серветки, скатертини, рушники і сорочки.
Приймала участь у багатьох виставках, які проходили у Херсоні та в області, в славетному с. Опішному Полтавської області, в м. Запоріжжя. Неодноразово представляла Херсонщину на виставках в «Українському домі» у Києві. Персональні виставки мисткині проходили в Херсонській обласній науковій бібліотеці ім. О. Гончара, у Виставковій залі Херсонської обласної організації НСХУ.
У 2016 р. працювала у команді майстрів, які вишивали найбільшу карту України, зокрема, створювала символ кримсько-татарського народу.
«Мої вишиванки – це авторські роботи, які створені з великою любов’ю» до України та українців, – зауважує Ганна Гладченко, яка ретельно зберігає та продовжує кращі національні традиції. – Це щастя – коли з голкою в руці, хорошими думками та настроєм, коли пробуджуються генетичні корені, створюєш композицію нової вишиванки, і ти в ній можеш через палітру ниток передати свої відчуття…».
Нинішня виставка у музеї, до якої увійшли 20 авторських витворів, узагальнює досягнення Ганни Гладченко в галузі української народної вишивки та дозволяє скласти уявлення про яскравий творчий шлях майстрині на теренах Херсонщини.

DSC_0070

DSC_0069