Archive for Березень, 2017

До Дня визволення Херсона

Написано Vlada в . Опубликовано в Новини

13 березня Херсон відзначатиме 73-тю річницю визволення міста від фашистських загарбників. 15 березня Херсонський обласний художній музей ім.О.О.Шовкуненка запрошує усіх на День відкритих дверей, приурочений до цієї дати!

Херсонці знають, що з музейної башти лунає мелодія відомої пісні «Ой Дніпро, Дніпро», яка вже стала символом міста. Хто ще з такою трагічною силою, з вірою в перемогу міг написати про Дніпро, як не поет Євген Долматовський в «Пісні про Дніпро», складеної ним з композитором Марком Фрадкіним у важкому 1941-му?..

«Біля буйних лоз та високих круч
На своїй росли ми землі.
Ой, Дніпро, Дніпро, серед темних туч
Над тобою мчать журавлі…»

000

Серце музейної башти – годинник, який пульсує, відраховуючи роки життя міста. Це серце Херсона… Історія годинника була непростою. У 1914р. міська управа поставила питання про необхідність встановити годинник на міській ратушній башті, проте вирішити це не вдалося — завадила Перша світова війна. Ймовірно, годинник був встановлений не раніше кінця 20-тих років, але він працював не довго. Тільки у 1960-ті роки міська влада встановила новий механічний годинник з фанерними циферблатами та стрілками на будівлі колишньої Міської Думи, яка тоді належала міськвиконкому.

001

Сучасний електронний годинник з металевими циферблатами та бронзовими цифрами з’явився на музейній башті у 2003 р. — за ініціативою та під безпосереднім наглядом директора художнього музею, заслуженого працівника культури Аліни Доценко, яка приклала усіх зусиль для здійснення цього проекту. Кожну годину з музейної башти лунає бій курантів та мелодія пісні, а ближче до ночі годинник «засинає», щоб не турбувати жителів міста.

Будівля музею з елементами архітектурного декору різних часів – це справжня перлина історичної і сучасної міської забудови. За більш ніж сто років цей будинок пережив декілька війн та бурхливих подій історії. І сьогодні, незважаючи на минулий час, будинок залишається однією з найдивовижніших споруд у нашому місті.

Подія в музеї!

Написано Vlada в . Опубликовано в Новини

7 березня Херсонський обласний художній музей ім.О.О.Шовкуненка зустрічав гостей. Зазвичай ця категорія відвідувачів дуже допитлива та вдячна — адже діти та молодь з особливими потребами, нажаль, не часто бувають в музеях. Гасло — «Життя та творчість!» якнайкраще характеризує вихованців Олешківського дитячого будинку-інтернату, які на заняттях з образотворчого мистецтва малюють та створюють сувеніри.

Приводом для подорожі до музею стало відкриття нової виставки — «Весна» з циклу «Пори року», на якій представлено пейзажі та натюрморти ХХ століття. Також вихованцям інтернату було проведено екскурсію по всіх музейних залах, де вони побачили кращі твори мистецтва ХVIII-ХХ ст. з музейної колекції. Хоча це був не перший візит до музею для вихованців інтернату, що займаються творчістю, вони із особливим захопленням слухали розповіді наукових співробітників.

Аби потрапити на третій поверх, де розташовано нову виставку та постійну експозиція музею, дітям допомагали піднятися співробітники та охоронці музею. Завдяки небайдужості генерального директора охоронної фірми «Арсенал» Андрія Григоровича Малова та депутата Херсонської обласної ради Юрія Геннадійовича Рожкова, стала можливою подорож дітей до Херсона та подарунки, які вони отримали в музеї — солодощі, матеріали для творчості. Від співробітників музею дітям було подаровано мистецькі видання та ексклюзивну музейну гру «Виставковий турнір».

Ідея заходу належить директору музею, заслуженому робітнику культури Аліні Доценко, яка ініціює створення нового проекту реконструкції та модернізації будівлі музею, з врахуванням потреб часу. В найближчих планах адміністрації музею — зробити зручні ліфти для людей з особливими потребами, щоб їх візити до музею стали постійними та приємними.

 

001

002

003

004

005

006

007

Весна. З циклу “Пори року”

Написано Vlada в . Опубликовано в Новини

В експозиції репрезентовано 16 живописних полотен з колекції музею, присвячених порі року – весні. Це пейзажі та натюрморти відомих художників, титулованих майстрів, які працювали в різні часи протягом ХХ ст.
Третина творів на виставці належить майстрам Херсонщини та Півдня України, зокрема, Георгію Курнакову, заслуженому діячеві мистецтв України, Анатолій Платонову, народному художнику України, Ользі Бринцевій, Серафимі Сенкевич і Федору Захарову, народному художнику України.
Решта робіт репрезентують творчість відомих українських і російських художників 50-х-80-х років. Серед них Сергій Шишко, народний художник СРСР, Микола Глущенко, народний художник України, Костянтин Шурупів, Володимир Гаврилов та ін. Їхнє мистецтво відрізняється високою технічною якістю та образністю сприйняття, утвердженням національного ліричного пейзажу як естетичного ідеалу в мистецтві.

Цікаво, що весна завжди асоціювалася в суспільстві з надією людей на кращу долю, здійснення мрій, світле майбутнє. Навіть в історико-культурному просторі другої половини 50-60-х років з’являється добре відомий термін «відлига», а в картинах художників-пейзажистів переважають мотиви повені, зображення повноводних річок, весняних струмків, руху крижин. У 70-80-х роках художники також філософськи осмислюють весну, в художньому ладі їх творів відчувається жага до свободи, бажання сповіді, соціальних зрушень.

Запрошуємо всіх шанувальників мистецтва познайомитися з новою виставкою музею!

сенкевич

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С. Сенкевич. Весна. 1974 р.

гаврилов

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В. Гаврилов. Початок весни. 1965 р.