#TogetherMW
Творчість народних майстрів яворівської школи художнього різьблення з відомої династії Корпанюків відзначається надзвичайною мистецькою і технічною культурою, чіткістю й ритмічністю орнаментальних композицій, високим рівнем виконання авторських задумів. Майстри з Яворова є володарями природного таланту, що розвивався та міцнів у процесі трудової діяльності багатьох поколінь різьбярів. Висока професійна зрілість Корпанюків відчувається в умінні органічно поєднати декоративні прикраси з формою предметів та їхнім ужитковим призначенням. Завдяки членам цієї талановитої родини народилось безліч нових композицій, що, не втративши традиційної основи, заговорили своєю самобутньою мовою. Особливо слід відзначити простоту, чіткість і ясність побудови орнаментальних мотивів, у яких виявилось чуття й розуміння ритму, симетрії та рівноваги. Підтвердженням цього є роботи двох представників династії – Семена Івановича Корпанюка (1894-1970) та його онука Василя Васильовича Корпанюка (1949 р.н.) – з колекції музею.
Однією з характерних рис творчості Корпанюків, як і багатьох інших майстрів Гуцульщини, є схильність до щедрого використання українського орнаменту. Особливості деревини, яку використовували митці, закономірно впливали на технічні прийоми різьблення. Це в значній мірі позначилось й на художньо-стильових рисах їхніх творів. Заслужений майстер народної творчості України Семен Корпанюк, який народився і все життя провів у селі Яворові, є онуком ще одного видатного різьбяра Юрія Шкрібляка.
У цьому ж селі виріс народний майстер Гуцульщини, заслужений художник України Василь Корпанюк, твори якого приваблюють, насамперед, своєю майстерністю і оригінальністю.
До речі, в нашій музейній колекції є полотно українського живописця Петра Сахра (1918-1987) «Портрет Народного майстра Корпанюка» (1967). На жаль, митець не вказав у назві роботи ім’я представника династії. Але, судячи за збереженими архівними фото, це саме старійшина роду – Семен Іванович Корпанюк, зображений в своєму рідному селі Яворові.