#ArtIsEverywhereMW

Сьогоднішня тема Музейного тижня #МистецтвоВсюдиMW немов створена для нашого музею! Адже у нашому випадку справді мистецтво всюди — це і картини та скульптури в залах, і сама будівля, в якій розташований музей, його інтер’єри та зовнішній вигляд.

 

Споруду колишньої Міської Думи, яка більше 40 років тому стала оселею для шедеврів, ми вважаємо найбільшим музейним експонатом.

Архітектурний ансамбль Міської Думи було спроектовано молодим (на той час) одеським архітектором Адольфом Мінкусом за участі головного архітектора Херсона Антона Сварика. Проєкт створювався за прототипами європейських ратушних будівель.

Як і на початку ХХ століття, ця прекрасна споруда незмінно привертає до себе увагу. У зовнішньому вигляді (екстер’єрі) тут органічно поєднались елементи різних архітектурних стилів – ренесансу, класицизму, модерну. Від першопочаткового інтер’єру збереглося декоративне оздоблення вестибюлю, декількох залів, які багато прикрашені гіпсовою ліпниною і різьбленням по каменю, та парадні мармурові сходи, якими відвідувачі музею підіймаються до експозиції. Будівля Художнього музею зберегла свій ошатний вигляд і є однією з найкрасивіших в Херсоні.

#ArtIsEverywhereMW #MuseumWeek #MuseumWeek2021 #МузейнийТиждень