#EurekaMW

#МузейнийТиждень нагадав про наші наукові відкриття — нехай і не глобальні, але і у музейній роботі є моменти, коли хочеться на весь голос закричати: «Еврика!»

Все почалось минулого року, коли під час карантину ми з головою занурились у наші шедеври, щоб знайти цікаві історії для публікацій в рамках акції #MuseumFromHome. І, звісно, не могли оминути своєю увагою картину «Порт» Віктора Гюйо, яка завжди привертає увагу поціновувачів мистецтва. Це полотно дісталося музею з колекції Марії Корніловської, яка заповіла своє зібрання Херсону. Впродовж багатьох років у всіх музейних документах автором твору значився саме Віктор Гюйо.

Луїза Гюйо. Порт. Полотно, олія. 80-ті роки ХІХ ст.

Але коли ми вирішили знайти інформацію про художника, виявилося, що такого живописця не існує. Інтернет-ресурси, каталоги, мистецтвознавча література про художника Віктора Гюйо не знали геть нічого.

Пошук проходив у різних напрямках, найрезультативнішим виявився варіант із втратою частини підпису, тобто прізвище Гюйо в оригіналі пишеться як «Guyot». З таким прізвищем знайшли декількох художників, що підходили за періодом (картина була датована ІІ половиною ХІХ ст.), але жодного Віктора Гюйо серед них не було… Подальший пошук нарешті дав результат: ми знайшли картини, схожі на нашу за тематикою, стилістикою, композицією, колористичними рішеннями і навіть за часом створення. І автором цих творів виявилася жінка — французька художниця Луїза Гюйо (Louise J. Guyot), яка у 80-ті роки ХІХ ст. працювала в Парижі. А той факт, що підписи на музейній роботі і на інших картинах Луїзи Гюйо практично співпадають, відкинуло усі сумніви. Не секрет, що з часом підпис будь-якої людини змінюється, і художники — не виключення. Порівнявши підписи на нашому творі та на картинах, де авторство Луїзи Гюйо не викликає сумнівів, ми прийшли до висновку, що полотно «Порт» відноситься до раннього періоду творчості художниці.

Louise J. Guyot. Без назви. Підпис: Paris, 1881

На жаль, біографічних данних про авторку ще замало. Вся доступна інформація — це роки життя 1869-1927 (за деякими джерелами, можливо, 1841-1989) та факт її проживання у Франції, певний час — у Парижі (про це свідчать підписи на роботах). Але ми не втрачаємо надію знайти нову інформацію і знов вигукнути: «Еврика!»

#EurekaMW #MuseumWeek #MuseumWeek2021 #ЕврикаMW