«Руіни форуму» Франса Ферлута

Робота Франса Ферлута «Руіни форуму» надійшла до музею з колекції Марії Корніловської як картина російського художника Є.І. Мартинова. Тільки після того, як співробітники музею провели повну атрибуцію роботи, яку підтвердила експертна комісія Ермітажу, з’ясувалось, що автором роботи є Франс Ферлут.

Франс Ферлут. Руїни Форуму

Франс Ферлут (1795-1872), бельгієць за походженням, жив і працював в Італії. Основна стилістика його творчості – пізньоакадемічний живопис, який ми і бачимо в «Руінах форуму». Статична театралізована композиція, чіткий розподіл на три плани, умовний колорит видають Франса Ферлута як художника каласицістичного бачення.

За жанром цю роботу можна віднести до архітектурного та міського пейзажу. Руїни колишнього форуму – це дивовижне історичне місце як для Італії, так і для всього світу. Форум як залишки могутньої імперії завжди приваблював охочих відчути себе патриціями. Як у часи Франса Ферлута, так і сьогодні форум не залишається безлюдним – туристи, мешканці Риму, закохані і, звісно, художники, що животворять колишню велич Риму, не полишають величних руїн.

До речі, у XIX ст., ще до появи чітких фотографій, міський та архітектурний пейзажі цінувалися не тільки за естетичний зміст, але й за історичну інформативність. Іноді художники навіть подорожували для того, щоб писати краєвиди, міста та традиції інших культур. А їхній глядач мав можливість подорожувати, завітавши на художню виставку. Уявна подорож до Італії можлива на виставці «Західноєвропейське мистецтво XVII – початку XX ст.».