«Боротьба і Муки. Польські громадяни під час ІІ Світової війни»

Написано Vlada в . Опубликовано в Новини

30 серпня в Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка відбулося урочисте відкриття історико-художнього фотопроекту  «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час II Світової війни» за участі Консула РП Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі пана Анджея Шмідтке.

Виставка є розповіддю про польський досвід II Світової війни, яка надає особливої ваги зображенню трагізму історичних подій й боротьбі народу за повернення собі незалежної батьківщини. Її мета – наблизити до нас образи польських громадян, які першими зустріли фашистську навалу і залишились наодинці  перед лицем переважаючої сили агресорів.

На світанку 1 вересня 1939 року нападом Німецького Рейху на Польщу розпочалася II Світова війна. Спершу вона охопить Європу, а поширившись на цілий світ, призведе до найбільшої катастрофи в історії людства.

За тиждень перед початком війни, 23 серпня 1939 року, Гітлер і Сталін підписують пакт, відомий усім як Пакт Ріббентропа-Молотова. Його складовою частиною є таємний протокол, що суперечить міжнародному праву, про розділ сфер впливу у Центральній та Східній Європі. 17 вересня 1939 р. східну частину Польщі займає Червона Армія. Союз Гітлера зі Сталіним тривав до 22 червня 1941 року, коли Німецький Рейх напав на СРСР.

Жах найстрашнішої з воєн триватиме майже 6 років і забере життя кільканадцяти мільйонів невинних жертв. Пам’ять про цю трагедію єднає покоління і віддає шану жертві, яку принесли наші предки.

Виставка є зібранням свідчень польської боротьби з тоталітарними системами, надзвичайної любові до свободи, самовідданості у спасінні інших, героїзму солдатів і цивільного населення, братерства зброї й боротьби за свободу інших країн. Представлені у рамках виставки особистості, місця й події дають змогу зрозуміти драму польського населення перед лицем історичного катаклізму, яким була друга світова війна, від початку якої саме спливає 80 років.

Виставка була підготовлена Гданським Музеєм Другої Світової Війни у співпраці з Інститутом Польським у Києві і буде репрезентована у Херсонському обласному художньому музеї ім. О.О.Шовкуненка  завдяки зусиллям Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі, готовності адміністрації музею до плідного співпраці в рамках міжнародного співробітництва і культурних зв’язків Польщі з Україною.

Залиште коментар