Тиха мелодія

Написано lara в . Опубликовано в Без категорії

День догорав. Останні промені сонця, що заходить, сховались за лісом, а з-під дерев вже виходила Ніч. Розтікаючись густою темрявою довкола, вона затоплювала собою все: дерева і трави, небо і води, заглушала звуки, стирала кольори і фарбувала у чорне та сіре. І все поснуло, підпавши під владу Ночі. Та важкі то були сни, темні, як і їхня володарка.

Володимир Масик. У сопілоньку заграю. Серія «Пейзажі Закарпаття». 1965. Папір, ксилографія

Володимир Масик. У сопілоньку заграю. Серія «Пейзажі Закарпаття». 1965. Папір, ксилографія

Аж раптом щось змінилось — з-за верхівок дерев показався Місяць у повні, розливаючи довкола срібне сяйво. Зарухались, мов живі, тіні у гущавині, металевим блиском «одягнувся» струмок, легкий шелест полетів понад лісом і затих у далині.

А вже за мить звідти йому озвалась тиха мелодія. Спершу нерозбірлива, вона зміцнювалася і набирала сил. Летіла над лісом, кружляла у вигадливому танці. То здіймалась увись, сплітаючись з переливами струмка, і розпадалась кришталевим передзвоном; то падала вниз, зависаючи на низькій ноті, наче звук той ішов з глибин самої землі. Ноти змішувались, перетікали, мов вода, стикались, наче грім, помирали у темряві і відроджувались знову.

Летіла музика, розливалась по лісу, і звала когось незнаного. Гукала, сповнена почуттів, переживань і смутку. І здавалось, що немає нікого і нічого у цілому світі, таким щемливим і одиноким був той «голос ночі». Бо відповіддю йому було лише далеке відлуння…

 Володимир Масик. Солов’їна мелодія. Серія «Пейзажі Закарпаття». 1965. Папір, ксилографія

Володимир Масик. Солов’їна мелодія. Серія «Пейзажі Закарпаття». 1965. Папір, ксилографія

А на галявині посеред лісу, біля тліючого вогнища лежав, кутаючись у плащ, подорожній. Лежав мовчки, дивився у нічний колодязь неба, сповнений до країв зірками, слухав мелодію, а по щоці стікала одинока сльоза…

Анна Фурса, наукова співробітниця

Тегі: ,